Akcja Akceptacja odpowiedzią na problemy młodzieży

Lepiej stań bokiem do zdjęcia. Kup dobry krem na rozstępy. Zadbaj o cerę. Hasła rzucone mimochodem i czasem w dobrej wierze, mogą na długo wprawić kogoś w kompleksy. 

Wiedzą o tym uczennice klasy 4. Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu i właśnie dlatego, jako temat projektu realizowanego w ramach olimpiady "Zwolnieni z Teorii", wybrały problem SAMOAKCEPTACJI.

 

Aleksandra Fedorowicz, Agata Jabłońska, Maria Szkulska, Olga Gryszko, Marta Lejman, Agnieszka Romatowska wystartowały w praktycznej, ogólnopolskiej Olimpiadzie organizowanej przez Fundację Zwolnieni z Teorii. Zadaniem uczestników jest samodzielna organizacja projektu społecznego. W realizacji projektu pomaga im innowacyjna platforma edukacyjna. Dzięki niej wiedzą jak działać i uczą się zarządzania projektem w profesjonalny sposób. Każdy, kto zrealizuje projekt, zostaje finalistą i otrzymuje międzynarodowy certyfikat z zarządzania. Najlepsze projekty z Polski otrzymają tytuł “Złotych Wilków”. Uczennice z Giżycka realizują swój projekt pod nośnym hasłem "Akcja Akceptacja".

Logo Akcja Akceptacja

Problem samoakceptacji wybrałyśmy dlatego, że zarówno my same, jak i nasi rówieśnicy, często borykamy się z tym tematem. Mamy nadzieję, że dzięki temu, że problem bezpośrednio nas dotyczy, łatwiej będzie go zwalczać w naszym społeczeństwie. Zauważyłyśmy także, że ten problem najczęściej zaczyna się w czasie dorastania, a nawet już w dzieciństwie, dlatego chcemy edukować dzieci w klasach IV-VIII w szkołach podstawowych w powiecie giżyckim - informują uczennice. 

 

Warsztaty z uczniami szkół podstawowych i KONKURS

W lutym prowadzone są warsztaty w szkołach, na których dziewczyny opowiadają swoim młodszym kolegom, o problemach związanych z samoakceptacją oraz realizują kreatywne zadania pokazujące, że każdy jest piękny a różnorodność w społeczeństwie jest ważna i że należy ją akceptować. Warsztaty szkolne zakończy konkurs pt. „Nowy ja - lepsze relacje ze sobą” o tematyce samoakceptacji. Uczestnicy warsztatów mogą składać prace do 5 marca 2023 r.

 

Warsztaty w ramach projektu "Akcja Akceptacja"Warsztaty w ramach projektu "Akcja Akceptacja"Warsztaty w ramach projektu "Akcja Akceptacja"Warsztaty w ramach projektu "Akcja Akceptacja"Warsztaty w ramach projektu "Akcja Akceptacja"Warsztaty w ramach projektu "Akcja Akceptacja"Warsztaty w ramach projektu "Akcja Akceptacja"Warsztaty w ramach projektu "Akcja Akceptacja"

 

Otwarte warsztaty dla rodziców

Uczennice zaplanowały także otwarte warsztaty dla rodziców z Giżycka. Spotkanie odbędzie się 2 marca (czwartek) o godzinie 17.00 w sali gimnastycznej ZSKŚiA. Celem spotkania jest pokazanie rodzicom, że problem z samoakceptacją wśród młodzieży i dzieci jest naprawdę poważny. Podczas warsztatów rodzice dowiedzą się jak najlepiej pomóc swoim dzieciom.

 

Akcja Akceptacja w mediach społecznościowych

Równolegle do wymienionych działań, dziewczyny prowadzą akcję internetową w portalach społecznościowych tj. facebook, instagram, tik tok. Posty pojawiają się 3 razy w tygodniu, a w codziennych relacjach zamieszczane są przypomnienia o tym, by dbać i pamiętać o sobie w życiu codziennym. 

 

Blue Monday w ZSKŚiA raczej Pink, dzięki Akcji Akceptacja

Chcąc umilić rówieśnikom Blue Monday, organizatorki Akcji-Akceptacja, na wszystkich lustrach w swojej szkołe wypisały pozytywne myśli, a na korytarzach ukryły małe słodkie niespodzianki z cytatami. Młodzież chętnie się angażowała w akcję wstawiając zdjęcia luster na swoje social media.

 

Relacja z akcji w ramach Blue Monday

 

Akcja Akceptacja TikTok

 

Organizatorki mają nadzieję, że ich projekt dotrze do jak największej liczby osób i pomoże tym, którzy na co dzień borykają się z brakiem samoakceptacji. Kontakt w sprawie organizacji warsztatów - poprzez dedykowanę stronę fb.